بازی‌محور

بازی‌محور (Gaming)
 

بازی‌محور

یکی از پرطرفدارترین و پرمخاطب‌ترین حوزه NFTها دسته‌ای است که مربوط به بازی‌های متاورسی می‌شود. در دهه اخیر که طرفداران بازی‌های آنلاین رشد بسیار زیادی داشته، متاورس و بلاکچین دریچه جدیدی را برای این دسته از کاربران باز کرده است. با رشد تکنولوژی و بالا رفتن میانگین سرعت عمومی اینترنت در سطح دنیا تعداد کاربران بازی‌های آنلاین هم رشد بسیار زیادی داشته و شرکت‌های بازی سازی بیشترین تمرکز خود را بر روی ارتقا نسخه آنلاین بازی‌هایشان گذاشته‌اند.
با فراگیر شدن تکنولوژی بلاکچین و همچنین امکان کسب درآمد و سرمایه‌گذاری در کنار بازی، دروازه جدیدی به روی مخاطبان بازی‌های آنلاین باز شد. وقتی تعداد زیادی از مخاطبان به سمت بازی‌های متاورسی حجوم آوردند بلافاصله با عکس‌العمل شرکت‌های بازی‌سازی روبرو شد و آن‌ها خیلی زود دست به کار شدند و سرمایه‌گذاری‌های عظیمی را در این حوزه انجام دادند.
امروز اگر مخاطبان بازی‌های متاورسی از بازی‌های کلاسیک آنلاین بیشتر نباشند، کمتر نیستند. به کمک فناوری بلاکچین این امکان برای مخاطبان بازی‌های متاورسی فراهم شد که بتوانند مالک حقیقی دارایی‌های خود در بازی باشند. این موضوع به کمک NFTهای درون بازی امکان پذیر شده است. این NFTها ویژگی‌های متنوعی را هم به بازی‌ها هم به بازیکنان اضافه می‌کنند و برای تمام مخاطبان جذاب هستند. به طور کلی NFTهای بازی‌محور را می‌توان در دسته‌بندی‌های گجت‌های پوشیدنی، اشیای محیط بازی، آواتارها و کاراکترها (شخصیت‌ها) و کارت‌های بازی قرار داد.
 
 
 
مشاهده بیشتر