کلکسیونی‌ها

کلکسیون دیجیتال (Digital Collectibles)
 

کلکسیونی‌ها
 
همانطور که می دانید، NFTها بر روی خطوط کدهایی اجرا می شوند که قراردادهای هوشمند نامیده می شوند.‌ غیر قابل تعویض بودن این توکن ها به این معنی است که کاملا منحصر به فرد هستند. در اصل، NFTها دارایی‌هایی هستند که دارای هویت دیجیتال منحصربه‌فرد هستند و می‌توانند بین کاربران در یک بلاکچین عمومی، معامله شوند. بازار فعلی NFT عمدتاً توسط کلکسیون‌های دیجیتال هدایت می‌شود.
کلکسیون دیجیتال یک کپی منحصربه‌فرد یا با نسخه محدود از یک آیتم مجازی است. کلکسیون‌های دیجیتال از فناوری بلاکچین برای ایجاد توکن‌های غیرقابل تعویض استفاده می‌کنند که امکان توزیع و انتقال مالکیت را فراهم می‌کند. به عبارت دیگر، کلکسیون‌های دیجیتال را نمی‌توان مانند داده‌های معمولی روی رایانه کپی کرد، اما یک مالک NFT دیجیتال می‌تواند به راحتی مالکیت آن را به شخص دیگری منتقل کند. در نتیجه، کلکسیونرها می‌توانند اطمینان حاصل کنند که هنر دیجیتالی آن‌ها کمیاب است و شرایطی را برای انتقال مالکیت یا استفاده از آن، تعیین کنند.
کلکسیون های دیجیتال را می توان مستقیماً از شرکت سازنده آن‌ها یا در بازارهای NFT خریداری کرد.
 
 بازار کلکسیون‌ها بی‌ثبات است و ارزش یک کلکسیون دیجیتال به علاقه کاربران و قدرت خرید آن‌ها بستگی دارد. بنابراین اگر یک کلکسیون دیجیتالی را صرفاً بر اساس این ایده که ارزش آن در آینده افزایش خواهد یافت خریداری می ‌کنید، بهتر است تجدید نظر کنید چرا که ممکن است در طول زمان ارزش آن کاهش یابد.

کلکسیون‌های دیجیتال، برخلاف کلکسیون‌های فیزیکی، نیازی به ذخیره و نگهداری ندارند و هیچ تهدیدی برای آسیب رساندن به یک مجموعه دیجیتال وجود ندارد. کلکسیون‌های دیجیتال ممکن است در دنیای دیجیتالی ما ارزش ماندگاری داشته باشند.
با رشد واقعیت افزوده (AR) و مجازی (VR)، کلکسیون های دیجیتال ممکن است برای کاربران تعاملی یا مفیدتر شوند.
 
 
مشاهده بیشتر