هنر

هنر (Art)
 

هنر (Art)

یکی از مهمترین حوزه‌هایی که با NFT در تعامل قرار گرفته، هنر است. این حوزه جزو اولین حوزه‌هایی بود که با مفهوم NFT گره خورد و به شدت هم مورد استقبال قرار گرفت. ترکیب NFT و هنر جنبه‌های مثبت متفاوتی داشت که باعث پیشرفت عملکرد این دو مفهوم در کنار یکدیگر شد.
NFT هنری، یک قطعه هنری دیجیتالی شده است که شخصی آن را روی یک بلاکچین به توکن تبدیل کرده است. این فایل‌های دیجیتال می‌توانند کپی فیزیکی داشته باشند و یا نداشته باشند. در صورتی که فقط به صورت دیجیتالی باشند، می‌توان در دنیای دیجیتالی روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کرد و مجموعه‌داران آثار هنری می توانند آن‌ها را بخرند و بفروشند.
قبل از به وجود آمدن NFT هنری، انتشار فایل‌های هنری دیجیتال بدون مالکیت واضح، در دنیای اینترنت آسان بود. این در حالی است که NFT هنری یک سری قوانین برای انتقال دارد که باعث کمبود و ایجاد مالکیت می‌شود. مانند هنرهای فیزیکی، هر کسی می‌تواند یک نسخه از یک NFT معروف را داشته باشد، اما فقط یک نفر مالکیت قانونی NFT اصلی را دارد که آن را به یک مالکیت نادر تبدیل می‌کند.
دنیای آثار هنری NFT فرصت هایی را هم برای سرمایه گذاران و هم برای هنرمندان فراهم می‌کند.
 
مزایای تعامل هنر و NFT عبارت هستند از:
 
1. حذف واسطه ها: با NFT ها، سازندگان آثار هنری دیجیتال نیازی به تکیه بر یک گالری هنری یا نمایشگاه برای نمایش و فروش آثار خود ندارند. یک هنرمند دیجیتال یک اثر هنری را مستقیماً به خریدار می‌فروشد. این روند به هنرمندان کنترل بیشتری بر کار خود می‌دهد.
 
2. فرصت‌ متنوع‌سازی: از آنجایی که NFTها با سهام و اوراق قرضه سنتی متفاوت هستند، فرصتی را برای سرمایه گذاران فراهم می کنند تا پرتفوی خود را متنوع کرده و وارد بازار هنر شوند. در حالی که NFTها دارای مجموعه‌ای از ریسک‌ها هستند، مانند نوسان قیمت‌های فروش مجدد، آن‌ها سرمایه‌گذاران را قادر می سازند تا نوع متفاوتی از دارایی‌ها را داشته باشند.
 
3. مالکیت و اصالت تایید شده: مجموعه‌های NFT بر روی سیستم‌های فناوری مختلف معامله می‌شوند که از هک و تغییر داده ها جلوگیری می‌کنند. این امر بازارهای NFT را بسیار امن می‌کند، زیرا تغییر یا حذف یک اثر هنری از روی بلاکچین غیرممکن است. به عنوان شکل رمزنگاری شده یک اثر هنری، خرید و فروش به صورت NFT با نمایش تاریخ و زمان اثر هنری بر روی بلاکچین، مالکیت و اصالت را تأیید می‌کند.
 
 
 
مشاهده بیشتر