اخبار متاورس

 • نایک با پلتفرم تجارت مجازی جدید خود وارد متاورس می‌شود
  نایک با پلتفرم تجارت مجازی جدید خود وارد متاورس می‌شود
  ایرانی متا
  82

  نایک «غول صنعت مد» اعلام کرده‌است که با راه‌اندازی یک پلتفرم تجارت دیجیتال، فضای خاص خود را در متاورس ایجاد می‌کند. این پلتفرم (Swoosh.) نامیده می‌شود و نام آن از لوگوی نایک (Nike) گرفته شده است.

 • ولیعهد دبی فاز جدید «استراتژی متاورس» را تصویب کرد
  ولیعهد دبی فاز جدید «استراتژی متاورس» را تصویب کرد
  ایرانی متا
  75

  ولیعهد دبی، استراتژی متاورس در این کشور را تصویب کرده است. هدف از این اقدامات تقویت تحول دیجیتال و فعالیت اقتصادی دبی با ایجاد متاورس و فناوری های نوظهور برای تقویت جایگاهش است.

 • پلتفرم «Mext» میزبان «اجلاس مد متاورس» شد
  پلتفرم «Mext» میزبان «اجلاس مد متاورس» شد
  ایرانی متا
  59

  مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Mext Hanene Maupas تأیید کرد که در حال حاضر 25,000 کاربر در این رویداد مجازی ثبت‌نام کرده‌اند، رویدادی که در پلتفرم Mext از 28 تا 30 نوامبر در ساعت 15:00 تا 20:00 CET (به وقت اروپای مرکزی که یک ساعت از گرینویچ جلوتر است) برگزار می‌شود.

 • کشور Tuvalu برای بقای خود وارد متاورس می‌شود
  کشور Tuvalu برای بقای خود وارد متاورس می‌شود
  ایرانی متا
  83

  این مجمع الجزایر که متشکل از 9 جزیره است، تقریباً بین استرالیا و هاوایی واقع شده و 12000 نفر جمعیت دارد. بقای این کشور به‌طور جدی توسط بالا آمدن سطح دریا تهدید می شود.

 • شروع فروش LAND در محله‌های مجازی جدید Sandbox
  شروع فروش LAND در محله‌های مجازی جدید Sandbox
  ایرانی متا
  65

  یک بازی چند نفره آنلاین مبتنی بر اتریوم است که شبیه به Roblox و Minecraft است، کاربران آن می‌توانند دارایی‌های درون بازی را به عنوان NFT داشته باشند و دارایی‌های LAND خود را در بازارهایی مانند OpenSea معامله کنند.

 • پایتخت سرگرمی امارات دیجیتالی خواهد شد!
  پایتخت سرگرمی امارات دیجیتالی خواهد شد!
  ایرانی متا
  87

  کشور امارات، 200 جزیره دارد که در سال 2023، یک جزیره دیجیتالی به آن افزوده خواهد شد. ابوظبی قصد دارد نسخه متاورس جزیره یاس را راه اندازی کند زیرا این عرصه سرگرمی، شامل بخش های مختلفی مانند پارک های موضوعی، خانه‌ها و مراکز خرید است.

 • چین و جام جهانی متاورس
  غول‌های فناوری چینی و جام‌ جهانی در متاورس
  ایرانی متا
  66

   چین با دو پلتفرم پخش استریم پیشرو خود، تجربه جام جهانی فوتبال را به سطح دیگری می‌برد. میگو (Migu)، بزرگ‌ترین اپراتور تلفن‌همراه کشور و دوین(Douyin)، پلتفرم محبوب اشتراک‌گذاری ویدئوی کوتاه مشابه TikTok، پخش زنده مبتنی بر متاورس را برای مسابقات جام جهانی 2022 راه‌اندازی کرده‌اند.

 • تاثیر اقتصادی متاورس در هند تا سال 2035 به بیش از 100 میلیارد دلار خواهد رسید
  تاثیر اقتصادی متاورس در هند تا سال 2035 به بیش از 100 میلیارد دلار خواهد رسید
  ایرانی متا
  76

  شرکت مشاوره مدیریت دیلویت (Deloitte)، پیش بینی کرده است که صنعت متاورس در هند تا سال 2035 تأثیر اقتصادی بین 79 تا 148 میلیارد دلار خواهد داشت.

 • پیش‌بینی تحلیلگران درباره‌ی «آموزش مبتنی بر تکنولوژی» در متاورس
  پیش‌بینی تحلیلگران درباره‌ی «آموزش مبتنی بر تکنولوژی» در متاورس
  ایرانی متا
  91

  به گفته روری گوپسیل (Rory Gopsil)، تحلیلگر موضوعی در شرکت تحقیقاتی گلوبال دیتا (Global Data)، فناوری‌های واقعیت‌افزوده (AR) و مجازی (VR) یک رسانه جایگزین برای یادگیری ارائه می‌دهند که می‌تواند دانش‌آموزان را در راه‌های جدید غوطه‌ور و درگیر کند.

 • محرومیت زنان از نقش‌های رهبری در متاورس
  محرومیت زنان از نقش‌های رهبری در متاورس
  ایرانی متا
  172

  باتوجه به تحقیقات صورت گرفته توسط mckinsey، در حال حاضر ممکن است زنان کاربران قدرتمند متاورس باشند. بنابراین پرداختن به شکاف جنسیتی موجود در نقش‌های رهبری در حالی‌که متاورس هنوز در مرحله شکل‌گیری است از اهمیت بالایی برخوردار است.